Od października tego roku oficjalnie rozpoczęło działalność PlastigoLab, czyli Laboratorium Badań Tworzyw Polimerowych.
Ta najnowsza inicjatywa częstochowskiej firmy to kolejny krok w kierunku innowacyjności i kompleksowości usług. Jest to pierwsze i jedyne w Polsce przedsięwzięcie, gdy dystrybutor urządzeń dołącza do ogólnodostępnej oferty możliwość tak szerokich analiz i badań tworzyw sztucznych. O powodach i pomyśle powstania Laboratorium, wypowiada się jeden z jego pomysłodawców: Powstanie PlastigoLab ma swoje źródło przede wszystkim w obserwacji potrzeb klientów – w trudnościach z jakimi często muszą się zmierzyć i naszej chęci zaoferowania im właściwych rozwiązań. Jednym z problemów jest właśnie brak ogólnodostępnego zaplecza naukowo-badawczego. – wyjaśnia Jerzy Dądela, Dyrektor Pionu Plastigo. Dzięki naukowemu potencjałowi i bogatemu zapleczu PlastigoLab możemy zaoferować środowisku PTS cały pakiet badań, niezależnie od rodzaju i skali produkcji. – dodaje.
PlastigoLab specjalizuje się w badaniach tworzyw termoplastycznych oraz elastomerów, zarówno w postaci surowców (granulatów, proszków), jak i gotowych wyrobów. Laboratorium znajduje się w częstochowskiej siedzibie Plastigo, a wyposażone jest między innymi w uniwersalną maszynę wytrzymałościową, spektrometr FTIR, młot Charpy’ego, spektrofotometr, twardościomierz analogowy Shore’a, plastometr obciążnikowy, połyskomierz dwukątowy, jak również mikroskop stereoskopowy inspekcyjny z systemem wideo, wagoszuszarkę, mikrometr cyfrowy oraz wysokościomierz cyfrowy.
Tak bogata aparatura naukowo-badawcza i pomiarowa w połączeniu z wykwalifikowanym personelem zapewniają nie tylko szeroki wachlarz badań i analiz, ale również kompleksowe opracowanie wyników, konkurencyjne ceny czy krótkie terminy realizacji. PlastigoLab to miejsce spotkania świata biznesu ze światem nauki, które wspólnie się uzupełniają i oferują to, co mają najlepszego. – podsumowuje Jerzy Dądela.
Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą usług PlastigoLab na stronie www.plastigo.pl