Konferencja prasowa przed Hannover Messe 2017
Polska Krajem Partnerskim
Targi Przemysłowe, Hanower, 24-28 kwietnia 2017 r.
Konferencja prasowa przed największymi, przemysłowymi targami na świecie Hannover Messe 2017, na których Polska będzie Krajem Partnerskim, odbyła się 26.01.2017 r., w warszawskim hotelu Sharaton.
Konferencję poprowadzili:
p. Marc Siemering - Wiceprezydent Hannover Messe, Spółka Deutsche Messe AG
p. Tonasz Salamon - Dyrektor Departamentu Polityki Eksportowej Ministerstw Rozwoju
p. Artur Talarek - Dyrektor Przedstawicielstwa Deutsche Messe AG w Polsce
W spotkaniu uczestniczył również dyrektor Paweł Wojtaszek z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. W tym roku na największych przemysłowych targach na świecie w Hanowerze swoją ofertę przedstawi około 6.500 wystawców z 70 krajów. Szeroka oferta skierowana jest do przemysłu i energetyki. Dużo nowości Hanower Messe (HM) obejmuje cyfryzację produkcji, określanej jako czwartą rewolucję przemysłową. „Integrated Industry” - Creating Value” (Zintegrowany Przemysł - Tworzenie Wartości” to oficjalny wiodący temat HM 2017. W ubiegłym roku wystawcy zaprezentowali około 400 praktycznych zastosowań w zakresie czwartej rewolucji przemysłowej. Projekt „Integrated Energy” zaprezentuje w Hanowerze rozwiązania przyszłościowych systemów energetycznych.
Spodziewanych jest 200.000 gości i około 2.500 dziennikarzy. Targi przyciągają co roku osobistości ze sfer zarządzających gospodarką i wielu polityków.
Na dzień dzisiejszy swój udział w targach potwierdziło ok. 100 polskich firm. Szacuje się, że sporo polskich uczestników (zwłaszcza mniejszych) zgłosi swój udział w ciągu najbliższego miesiąca.
W drugim dniu targów (25.04.2017 r. , godz. 18.00, hala 3) planowany jest „polski wieczór” z udziałem przedstawicieli naszych wystawców.
Obsługą techniczną polskich stoisk zajmuje się Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) z ramienia Ministerstwa Rozwoju. Na stronie internetowej PARP znajdują się informacje nt. możliwości dofinansowania uczestnictwa w targach dla firm polskich (wnioski można składać do 13.02.2017) oraz dystrybuowania środków unijnych na rzecz przedsiębiorstw (www.parp.gov.pl). Strona polska wynegocjowała w tym roku promocyjne ceny powierzchni wystawienniczej dla naszych firm.
Większość polskiej ekspozycji targowych znajdzie się w hali nr 3, przy wejściu na targi. Ponad 1.100 m² wykorzystane będzie w większości przez urzędy marszałkowskie, promujące swoje regiony. Równocześnie zaprezentowanych zostanie ok. 10 innowacyjnych eksponatów wybranych spośród zgłoszonych do Ministerstwa Rozwoju.
W otwarciu targów HM 2017 potwierdzili swój udział: premier RP - B.Szydło i wicepremier K.Morawiecki.
Do 22 lutego br. wystawcy mogą przesyłać zgłoszenia do prestiżowej nagrody HERMES AWORD.
Nagrodę może otrzymać produkt będący innowacją techniczną, mający za sobą próbę przemysłową lub zastosowanie w przemyśle. Już sama nominacja do nagrody jest dużym wyróżnieniem. Nominowane firmy zostaną przestawione 23.04.2017 r., podczas imprezy inauguracyjnej. Marc Siemering zachęcał polskie firmy do nadsyłania zgłoszeń.
Spółka targowa Deutsche Messe AG to wiodący, światowy organizator targów dóbr inwestycyjnych z obrotami na poziomie 329,3 mln euro oraz wynikiem finansowym w wysokości 9,4 mld euro w 2015 r.
Więcej informacji na stronach: www.hannovermesse.de/en, www.parp.gov.pl.
Tekst i zdjęcia: Leszek Piecyk (Warszawa)