Poleć znajomemu drukuj drukuj

Aktualności

10.06
2013

Zaproszenie Grupy Azoty - Szkolenie "Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych"

Szanowni Państwo, Menedżerowie i Technologowie Przemysłu Tworzyw

Zapraszamy na szkolenie i warsztaty organizowane przez GRUPĘ AZOTY S.A. i Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej. Szkolenie odbędzie się 26 czerwca 2013 r. na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej.

Grupa Azoty od lat jest jednym z liderów polskiego przemysłu tworzyw sztucznych. Fundamentem naszej działalności w tym obszarze od zawsze była wysoka i stabilna jakość produkowanych tworzyw oraz ciągłe poszukiwanie innowacji. Wiele nowości wśród tworzyw oparte jest na ścisłej współpracy z klientami i jednostkami naukowymi. Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej jest jedną z wiodących jednostek naukowych w obszarze technologii chemicznej, w tym technologii polimerów.

W Grupie Azoty w ramach naszej współpracy z klientami oprócz szerokiej gamy tworzyw bazowych i modyfikacji oferujemy także profesjonalne wsparcie techniczne w ramach serwisu przed i po sprzedażowego produktów. Nasze nowoczesne laboratoria i wykwalifikowana kadra pomagają dobrać lub w razie potrzeby stworzyć tworzywo odpowiednie nawet do najbardziej wymagających aplikacji. Wieloletnie doświadczenie i ciągły kontakt z branżą pozwala szybko reagować i rozwiązywać ewentualne problemy w przetwórstwie poprzez serwis techniczny świadczony zarówno w centrali firmy jak i bezpośrednio u klienta.

 

 

W ramach współpracy z Uczelniami staramy się tworzyć połączenia między światem nauki i biznesu. Jesteśmy przekonani że tylko wzajemne zrozumienie potrzeb i ścisła współpraca może zaowocować innowacjami i podnieść zakres wykorzystywanej wiedzy co na pewno zdynamizuje rozwój branży.

Optujemy za jak największym transferem wiedzy i doświadczenia do naszych obecnych i potencjalnych klientów. Proponujemy organizację szkoleń dla kadry technicznej z zakresu właściwości i przetwórstwa tworzyw sztucznych. Dokonamy wyboru tematów spośród najczęściej wskazywanych przez Państwa w ankietach jako budzących zainteresowanie i wymagających pogłębienia, by dokonać właściwego wyboru oraz zaproponować odpowiednich prelegentów wywodzących się z grupy wiodących polskich specjalistów i praktyków. Z przyjemnością spełnimy Państwa oczekiwania, by w wygodny i skuteczny sposób pogłębić Państwa i naszą wiedzę.

 

Tematyka zajęć:

 

Przetwórstwo tworzyw sztucznych:

- Nowoczesne materiały polimerowe

- Warunki uplastyczniania i dobór parametrów wtryskiwania PA i POM niewzmocnionych i wzmocnionych

- Sezonowanie i kondycjonowanie wyrobów z PA i POM

 

Zajęcia poprowadzą specjaliści z Politechniki Krakowskiej i Politechniki Warszawskiej

 

prof.dr hab. inż. Krzysztof Pielichowski (Politechnika Krakowska)

Działalność naukowo-badawcza prof. dr hab. inż. Krzysztofa Pielichowskiego obejmuje obszar chemii i technologii polimerów. Prowadzone prace badawcze nad wytwarzaniem nowych nano- i biokompozytów polimerowych połączone są z badaniami ich właściwości, w tym mechanizmu rozkładu termicznego i obniżania palności. Realizowane są także prace w obszarze polimerowych materiałów fazowo-zmiennych do akumulacji ciepła oraz w obszarze nanohybryd polimerowych, zwłaszcza z POSS.

 

Szymon Zięba (Politechnika Warszawska)

Znany i ceniony praktyk łączący wiedzę akademicką z niezliczonymi doświadczeniami z zakresu uruchamiania nowych linii przetwórczych, optymalizacji procesów wtrysku i wytłaczania, projektowanie głowic wytaczarskich i form wtryskowych. Często zatrudniany jako ekspert przy uruchamianiu nowych linii lub w przypadku konieczności rozwiązania pojawiających się problemów przy przetwórstwie. Ceniony w branży za umiejętność przystępnego przedstawienia często skomplikowanych procesów związanych z przetwórstwem tworzyw oraz technologii wytłaczania i wtryskiwania.

 

PROGRAM

 

9.00 - otwarcie:

- Dziekan Wydziału prof. dr hab. inż. Zygmunt Kowalski,

- Dyrektor Sprzedaży JB Tworzywa, Grupa Azoty S.A. Małgorzata Malec

 

9.10 - 9.45 - Wykład wprowadzający

"Nowoczesne materiały polimerowe" prof. dr hab. inż. Krzysztof Pielichowski (Politechnika Krakowska)

 

9.45 - 11.15 - Blok szkoleniowy I

,,Warunki uplastyczniania i dobór parametrów wtryskiwania PA i POM niewzmocnionych i wzmocnionych”. (Szymon Zięba – Politechnika Warszawska)

 

11.15 - 11.45 przerwa kawowa

 

11.45 - 13.15 Blok szkoleniowy II

,,Sezonowanie i kondycjonowanie wyrobów z PA i POM” (Szymon Zięba – Politechnika Warszawska)

 

13.15 - 14.15 Lunch

 

14.15 - 15.45 Blok szkoleniowy III

,, Warsztaty – praktyczne przetwórstwo tworzyw’’ (dr inż. Agnieszka Leszczyńska, mgr inż. Tomasz Majka – Politechnika Krakowska; Szymon Zięba – Politechnika Warszawska)

 

15.45 - 16.00 Podsumowanie

 

KOSZTY UCZESTNICTWA

Koszt uczestnictwa w szkoleniu wynosi 500 zł (obejmuje opłatę za wykłady, przerwa kawowa, lunch), dla klientów Grupy Azoty jest bezpłatny*

MIEJSCE I TERMIN

Szkolenie zostanie przeprowadzone dnia 26 czerwca 2013r. na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej, ul. Warszawska 24, 31-155 Kraków.

 

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie następujących danych :

Nazwa firmy:

Imię i nazwisko uczestnika:

Dane do FV:

na adres: dariusz.wojcik@grupaazoty.com

W przypadku szkolenia płatnego dane do przelewu otrzymają Państwo na e-mail

Zgłoszenia prosimy przesyłać najpóźniej do 20.06.2013.

Ilość miejsc ograniczona.

Informację o zakwalifikowaniu i szczegółowy program zajęć oraz informacje organizacyjne prześlemy do 21.06.2013

Wszelkich informacji udziela Dariusz Wójcik , tel. 785780415, e-mail: dariusz.wojcik@grupaazoty.com

* oferta dotyczy klientów którzy w latach 2011-2013 zakupili tworzywa sztuczne za kwotę min. 10000zł netto

lista aktualności
Serwis współfinansowany ze środków UE w ramach działania 8.1.
Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej 8. osi priorytetowej Społeczeństwo informacyjne - zwiększenie innowacyjności gospodarki programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007 - 2013
genplast
genplast
genplast
Dotacje Na Innowacje | Inwestujemy w Waszą Przyszłość
  • Genplast Sp. z o.o.
  • 35-328 Rzeszów, ul. Miodowa 24
  • NIP 8133616655
  • REGON 180548729
  • KRS 0000352658
  • Tel. +48 17 8611890
  • FAX +48 17 7173533
  • e-mail:
Copyright © 2010 Genplast.pl
realizacja: Ideo Powered by: CMS Edito