Newsletter

Podaj swój adres e-mail

Ankiety

Poleć znajomemu drukuj drukuj

Biznes Info

17.10
2016

Informacje Rynkowe

Arkema planuje zwiększyć swoją zdolność do przygotowywania mieszanek wnosząc uruchomienie w 2017 dwóch nowych linii produkcyjnych do wytwarzania poliamidu 11 w swoim zakładzie Zhangjiagang, w Suzhou w Chinach. Produkty firmy pochodzenia biologicznego, poliamid 10 i 11 są sprzedawane pod marką Rilsan.

 

A. Schulman zatrzymał Citi (Collaborative Institutional Training Initiative - Wspólna instytucjonalna Inicjatywa Szkoleniowa) do pomocy przy swoim kompleksowym przeglądzie planu biznesowego, jak również krótko- i długoterminowych tendencji na rynku światowym. "Oczekujemy z niecierpliwością na współpracę z nimi, aby przywrócić działania i wyniki finansowe firmy A. Schulman na całym świecie do zrównoważonych poziomów naszych akcjonariuszy wcześniej zrealizowanych i oczekiwanych od nas w przyszłości", powiedział przewodniczący, prezes i dyrektor generalny Joseph Gingo.

 

BASF planuje zredukowanie zdolności produkcyjnej kaprolaktamu w Europie o 100 tys. ton/rok w ciągu najbliższych 18 miesięcy. Cztery instalacje w Ludwigshafen, Niemcy mają być całkowicie lub częściowo zamknięte, wraz ze związanymi na miejscu instalacjami półproduktów. Firma twierdzi, że jej całkowita zdolność produkcyjna kaprolaktamu w Europie w następstwie zamknięcia będzie wynosić 400 tys. ton/rok.

 

Spółka Evonik rozpoczęła budowę nowego zakładu do produkcji specjalnego proszku poliamidu 12 w Marl, Niemcy. Nowy zakład zwiększy o 50% zdolność firmy do produkcji proszku poliamidu 12 o nazwie handlowej Vestosint.

 

Honeywell przyspieszył nadanie typu spin-out swojej jednostce poliamidu jako samodzielnego przedsiębiorstwa o nazwie AdvanSix. Honeywell zapowiedział w maju, że zacznie funkcjonować na początku 2017 roku, ale teraz twierdzi, że regularne obroty akcjami zwykłymi AdvanSix rozpoczną się na giełdzie papierów wartościowych w Nowym Jorku w dniu 3 października.

 

Polyplastics zamierza przejąć całość aktywów WinTech Polymer, obecnie spółki joint venture 60:40 z Teijin, poprzez porozumienie, dzięki któremu nabędzie akcje obecnie posiadane przez Teijin. Założony w 2000 roku w wyniku połączenia działu biznesowego PBT z Polyplastics oraz działów biznesowych PBT i PET z Teijin, WinTech Polimer ma zdolność produkcyjną wynoszącą 50 tys. ton/rok PBT w Matsuyama. PBT jest sprzedawany przez Polyplastics pod nazwą Duranex. Polyplastics posiada również zdolność produkcyjną wynoszącą 21 tys. ton/rok PBT w swojej fabryce Fuji, obok swoich obiektów o wydajności 100 tys. ton/rok poliacetalu i 15 tys. ton/rok polimeru ciekłokrystalicznego.

 

Grupa Radici kupuje jednostkę kompozytów poliamidu 66 Invista, Invista Polymer Engineering Solutions, oczekuje się zamknięcia transakcji do połowy listopada. Jednostki firmy Invista handlują produktami o marce Torzen z zakładów produkcyjnych w Chattanooga, Tennessee i Born, Holandia. Invista poczyniła już plany zaprzestania polimeryzacji poliamidu 66 w Chattanooga i Radici twierdząc, że po przejęciu będzie konsolidować produkcję kompozytów w Ameryce Północnej w istniejących zakładach w Wadsworth, Ohio oraz w Meksyku. Dla Grupy Radici, działania te spowodują rozszerzenie szeregu termoplastycznych tworzyw konstrukcyjnych oraz poliamidu, PBT i poliacetalu oraz wzmocnienie i zwiększenie jej obecności w Stanach Zjednoczonych i Europie, podała spółka.

 

SABIC sprzedaje swoją działalność dystrybucyjną Polymershapes prywatnej spółce inwestycyjnej Blackfriars na podstawie umowy zakupu akcji. Transakcja ma zostać zakończona w czwartym kwartale. Firma jest dystrybutorem prętów, arkuszy, rur, folii i innych półproduktów z tworzyw sztucznych.

 

Teijin kupuje amerykańskiego dostawcę kompozytów motoryzacyjnych Continental Structural Plasticsza 825 mln USD i oczekuje, że umowa zostanie zawarta w grudniu. Firma twierdzi, że działanie ma na celu stworzenie podstaw w Ameryce Północnej w dziedzinie kompozytowych produktów motoryzacyjnych i przyspieszenie ekspansji jako Tier 1 - dostawca materiałów kompozytowych o wysokiej wydajności na światowym rynku motoryzacyjnym. /Źródło: Tecnon OrbiChem/

lista aktualności
Serwis współfinansowany ze środków UE w ramach działania 8.1.
Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej 8. osi priorytetowej Społeczeństwo informacyjne - zwiększenie innowacyjności gospodarki programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007 - 2013
genplast
genplast
genplast
Dotacje Na Innowacje | Inwestujemy w Waszą Przyszłość
  • Genplast Sp. z o.o.
  • 35-328 Rzeszów, ul. Miodowa 24
  • NIP 8133616655
  • REGON 180548729
  • KRS 0000352658
  • Tel. +48 17 8611890
  • FAX +48 17 7173533
  • e-mail:
Copyright © 2010 Genplast.pl
realizacja: Ideo Powered by: CMS Edito