Newsletter

Podaj swój adres e-mail

Ankiety

Poleć znajomemu drukuj drukuj

Biznes Info

26.06
2017

Stabilne Ceny Poliamidów w Czerwcu

Uczestnicy rynku poliamidów wskazują, że czerwiec jest tzw. "przejściowym" miesiącem dla rynku w Europie Zachodniej. W pierwszym kwartale ceny gwałtownie wzrosły zarówno dla PA 6 jak i PA 66 z powodu wysokich cen surowców, zaostrzenia dostaw i silnego popytu. W drugim kwartale ceny surowców gwałtownie spadły, ale ceny poliamidów zostały odłączone od poziomów cen surowców, gdy utrzymywały się „stresujące” warunki w całym łańcuchu dostaw.

 

Warunki rynkowe nie zmieniły się znacząco w czerwcu, ale istnieją pewne subtelne różnice zauważane przez uczestników rynku. Popyt jest wciąż silny, ale nie tak silny jak w poprzednich miesiącach. Dostawy są wciąż napięte, ale producenci mają poczucie, że posiadają obecne większy wolumen zapasów. Uczestnicy rynku powiedzieli, że niektórzy klienci na rynku PA6 odwołali zamówienia lub je zmniejszyli w porównaniu do tego co było przewidywane z powodu rosnącej przekonania, że ​​ceny na trzeci kwartał odnotują spadki. Konsumenci działają obecnie dzięki zgromadzonym zapasom i nie zamierzają zwiększają poziomu zapasów przed trzecim kwartałem. Odzyskiwanie klientów było widoczne zarówno dla PA 6, jak i PA 66, według informacji rynkowych.

 

Ceny poliamidów utrzymywały się na stabilnym poziomie w połowie czerwca w porównaniu z poziomami widocznymi w połowie maja. Niektóre nieco niższe ceny zostały przyjęte dla niektórych gatunków PA 6, ale ceny tworzyw konstrukcyjnych utrzymywały się na stałym poziomie 2250-2400 EUR/T DDP. Jeśli chodzi o poliamid 66, ceny dla gatunków konstrukcyjnych były uznane za stabilne w czerwcu utrzymywały się na poziomie 2800-3000 EUR/T DDP. Na rynku w maju można było zaobserwować wiele rozliczeń poziom cen zarówno dla PA 6, jak i PA 66. Tłumaczone to tym, że jeśli nawet któryś z producentów PA6 zrealizował wzrost cen o 100 EUR/T, ale nie był to orientacyjny wzrost dla całego rynku. Podobnie było na rynku poliamidu 66, wzrosty realizowane przez jednego producenta PA 66 nawet o 200 EUR/T w maju, nie były odzwierciedlane przez innych producentów, tym samym wzrosty te nie były widoczne na całym rynku.

 

Dostępność kluczowych surowców, takie jak kaprolaktam dla PA 6 i kwas adypinowy dla PA 66, była nadal dość napięta w czerwcu, ale znowu wyglądało na to, że dostawy nie były tak ważne, jak miało to miejsce wcześniej w drugim kwartale. Pojawiły się doniesienia na temat bieżących problemów produkcyjnych na rynku cykloheksanu a w maju i czerwcu miały miejsce planowane postoje remontowe w europejskich zakładach kaprolaktamu. Konsumenci wierzą, że zarówno w przypadku kaprolaktamu, jak i kwasu adypinowego, w trzecim kwartale będzie wywierana presja na obniżenie cen. /Źródło:TOC/

lista aktualności
Serwis współfinansowany ze środków UE w ramach działania 8.1.
Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej 8. osi priorytetowej Społeczeństwo informacyjne - zwiększenie innowacyjności gospodarki programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007 - 2013
genplast
genplast
genplast
Dotacje Na Innowacje | Inwestujemy w Waszą Przyszłość
  • Genplast Sp. z o.o.
  • 35-328 Rzeszów, ul. Miodowa 24
  • NIP 8133616655
  • REGON 180548729
  • KRS 0000352658
  • Tel. +48 17 8611890
  • FAX +48 17 7173533
  • e-mail:
Copyright © 2010 Genplast.pl
realizacja: Ideo Powered by: CMS Edito