Newsletter

Podaj swój adres e-mail

Ankiety

Poleć znajomemu drukuj drukuj

Biznes Info

02.06
2022

Rosnący Rynek Biopoliolefin

Trzcina cukrowa może wzrosnąć do wysokości 10 stóp w ciągu 12 miesięcy. Niezależne badania przeprowadzone przez jedną z firm eksperckich ds. rynku tworzyw sztucznych i technologii MLT Analytics (MLTA) wskazują, że wykorzystanie polietylenu i polipropylenu pochodzącego z zasobów odnawialnych, takich jak trzcina cukrowa, rośliny niejadalne oraz biogenne tłuszcze i oleje, może rosnąć równie szybko.

Lider rynku biopolietylenu jakim jest w tej chwili firma Braskem, wyeksportowała prawie 150.000 ton bio-PE w 2021 r., na czele z gatunkami bio-HDPE i bio-LDPDE, zgodnie z analizą MLTA. Co więcej, wraz ze wzrostem produkcji opartej na bilansie masowym w Europie i Japonii, światowy rynek bio-PE wkrótce przekroczy 200 000 ton rocznie. Oprócz Braskemu do tego nurtu aktywności dołącza wiele nowych firm, ponieważ dostawcy, właściciele marek i kraje dążą do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju.

„Poliolefiny na bazie biologicznej stają się kluczowymi czynnikami umożliwiającymi zarówno dostawcom tworzyw sztucznych, jak i właścicielom marek osiągnięcie celów w zakresie zrównoważonego rozwoju”, zauważa dyrektor generalny MLTA, Stephen Moore. Presja regulacyjna jest również widoczna. Przykład: japońska strategia zielonego wzrostu poprzez osiągnięcie neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla w 2050 r. zakłada, że ​​w 2030 r. dwa miliony ton tworzyw sztucznych z biomasy. „Wiodący japońscy dostawcy poliolefin już szykują się do osiągnięcia tych celów”, mówi Moore. Na przykład „Prime Polymer wysłał swoją pierwszą dostawę bio-PP w marcu tego roku, wykorzystując biowęglowodory z Neste, podczas gdy macierzysta firma Mitsui Chemicals również opracowuje własną technologię procesu polimeryzacji PP z bioizopropanolu”.

Podczas gdy PE o niskiej gęstości, szczególnie do powlekania pojemników tekturowych, oraz PE o wysokiej gęstości, głównie do opakowań i toreb, obecnie dominuje na rynku, bioliniowy PE o niskiej gęstości i bio-EVA również pojawiają się jako zrównoważone opcje, podobnie jak bio-PP. „Kluczowym wyróżnikiem na przyszłym rynku będzie to, czy te oferty są rzeczywiście w 100% oparte na biożywicach, czy są sprzedawane z zastosowaniem podejścia bilansu masy”, mówi Moore.

Najnowszy raport MLT Analytics dotyczący polietylenu zorientowanego na rynek strategiczny i analizy handlu (MOST A&I) obejmujący eksport polietylenu z Brazylii w latach 2021 i 2022 jest już dostępny, wraz z kompleksową analizą biopolietylenów. Podobne raporty są dostępne dla Wietnamu, Indii, Stanów Zjednoczonych oraz Ameryki Środkowej i Południowej. /Źródło: Plastics Today/

lista aktualności
Serwis współfinansowany ze środków UE w ramach działania 8.1.
Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej 8. osi priorytetowej Społeczeństwo informacyjne - zwiększenie innowacyjności gospodarki programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007 - 2013
genplast
genplast
genplast
Dotacje Na Innowacje | Inwestujemy w Waszą Przyszłość
  • Genplast Sp. z o.o.
  • 35-328 Rzeszów, ul. Miodowa 24
  • NIP 8133616655
  • REGON 180548729
  • KRS 0000352658
  • Tel. +48 17 8611890
  • FAX +48 17 7173533
  • e-mail:
Copyright © 2010 Genplast.pl
realizacja: Ideo Powered by: CMS Edito