Dopak – wiodący dostawca maszyn i usług dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych w Polsce nawiązał partnerstwo z hiszpańską firmą ALTERO RECYCLING MACHINERY, specjalizującą się w projektowaniu i produkcji kompletnych linii do regranulacji odpadów z tworzyw sztucznych, zarówno poprodukcyjnych, jak i pokonsumenckich. Firma Dopak została wyłącznym przedstawicielem producenta na rynku polskim w zakresie dystrybucji maszyn, a także usług serwisowych i sprzedaży części zamiennych.
ALTERO stworzyła szereg rozwiązań, które pomagają zarówno podmiotom zajmującym się recyklingiem, jak i producentom detali z tworzyw sztucznych ulepszyć ich obecne procesy. Rozwiązania są znane z wysokiej jakości i niezawodności oraz uwzględniają potrzebę minimalizowania zużycia energii elektrycznej i wpływu na środowisko. Jednocześnie dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii, maszyny ALTERO umożliwiają pełną kontrolę paramentów, w celu utrzymania stabilnego i wydajnego procesu. Linie do regranulacji tego producenta przystosowane są do przetwarzania większości tworzyw termoplastycznych (PP, PE, PS, ABS, PET, PVC, PC). Zaprojektowano je w taki sposób, aby uzyskać maksymalny stosunek wydajności do zużycia energii.
„Bardzo się cieszymy, że firma ALTERO dołączyła do grona naszych partnerów. Obserwujemy wzrastające zainteresowanie wysokiej jakości liniami do regranulacji ze strony, zarówno firm z branży przetwórstwa tworzyw sztucznych, jak również i rynku recyklerów w Polsce. ALTERO to dynamicznie
rozwijająca się firma z bogatym portfolio maszyn, które pozwolą naszym klientom przekształcać odpady z tworzyw sztucznych w wysokiej jakości regranulat, w pełni nadający się do ponownego przetworzenia. Rozwiązania ALTERO doskonale uzupełniają dotychczasową ofertę Dopaka w zakresie maszyn do recyklingu i stanowią bardzo atrakcyjną propozycję dla naszych klientów” – powiedziała Ilona Bazgan – dyrektor handlowy firmy Dopak.
„Polska jest kluczowym rynkiem w Europie pod względem recyklingu plastiku. Jej unikalna pozycja i tradycja przemysłowa sprawiły, że stała się głównym celem branży recyklingu plastiku w północnej Europie, co stworzyło znakomitą sieć producentów tworzyw sztucznych i firm recyklingowych. Działając z firmą DOPAK jako naszym przedstawicielem spodziewamy się wkrótce dostarczyć nowe urządzenia kluczowym graczom na rynku i ustanowić cenną sieć referencyjną, co pozwoli większej liczbie klientów skorzystać z naszej gamy rozwiązań” – powiedział Marc Costa Dalmau, Sales Director w ALTERO RECYCLING MACHINERY.
ALTERO posiada 4 serie linii do regranulacji:
* * *
O ALTERO
ALTERO RECYCLING MACHINERY specjalizuje się w projektowaniu i produkcji wytłaczarek oraz kompletnych linii do regranulacji, zaprojektowanych do zastosowań w recyklingu tworzyw sztucznych.
Dzięki zespołowi profesjonalistów z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży recyklingu tworzyw sztucznych, hiszpańska firma stworzyła szereg rozwiązań, które pomagają zarówno podmiotom zajmującym się recyklingiem, jak i producentom ulepszyć ich obecne procesy. Maszyny firmy ALTERO przystosowane są do przetwarzania większości tworzyw termoplastycznych (PP, PE, PS, ABS, PET, PVC, PC) i zaprojektowane tak, aby uzyskać wysoką wydajność.
O DOPAK
Dopak od 30 lat wspiera swoją wiedzą branżę przetwórstwa tworzyw sztucznych zapewniając kompleksowe wsparcie na każdym etapie – począwszy od projektowania wtryskowni i montażu kompletnych linii technologicznych poprzez serwis, naprawy oraz sprzedaż części zamiennych aż po długotrwałą współpracę i szereg usług dodatkowych.
W asortymencie firmy są: wtryskarki hydrauliczne i elektryczne, urządzenia peryferyjne (suszarki, podajniki, transportery, dozowniki, zbiorniki transportery), linie do recyklingu, roboty, systemy chłodzenia, rozdmuchiwarki i centralne systemy podawania i suszenia. Nowością w ofercie są formy wtryskowe.
Baza sprawdzonych i renomowanych producentów maszyn urządzeń peryferyjnych, takich jak: KraussMaffei, ONI, BBM, Digicolor, MO.DI.TEC, Neue Herbold gwarantują doskonałą jakość i powodzenie projektu.
Oprócz szerokiej oferty na nowe maszyny i urządzenia do przetwórstwa zajmuje się także sprzedażą wtryskarek używanych. Dzielność ta realizowana za pośrednictwem marki PIMM.
Dopak prowadzi we Wrocławiu Centrum Badawczo-Rozwojowe, w którym realizuje usługi szkoleniowe w zakresie przetwórstwa tworzyw sztucznych, obsługi i programowania maszyn oraz robotów, a także Licencjonowany Kurs Prawo Jazdy na Wtryskarkę. W Centrum klienci uzyskują także wsparcie w zakresie technologicznego opracowywania nowych produktów i ulepszania wyrobów formowanych metodą wtryskową oraz kompozytową. Centrum umożliwia także wytworzenie wyrobów testowych i pilotażowych na zaawansowanych liniach automatycznych o sile zwarcia od 500 do 5500 kN.
Uzupełnieniem oferty Dopak jest sklep internetowy: eshop.dopak.pl z częściami zamiennymi do maszyn oraz chemią techniczną.