Poszukując rozwiązań zwiększających produktywność i obniżających koszty klientów produkujących big-bagi (używane do pakowania i transportu zbóż, nawozów, rud i chemikaliów), Braskem opracował nowy gatunek polipropylenu DP213A, należący do linii produktowej Maxio. Dzięki aplikacji firmy w tym segmencie zwiększyły produkcję o 30%, nie zwiększając swojego zużycia energii.
DP213A jest polipropylenem o niskim wskaźniku szybkości płynięcia zawierającym dodatek stabilizatora UV. Surowiec został specjalnie opracowany, aby spełnić wysokie wymagania klientów w zakresie właściwości mechanicznych taśmy rafii i gwarantuje korzyści związane ze zwiększoną produktywnością na etapie wytłaczania.
"Większość innowacji Braskem opiera się na interesie w zaspokajaniu potrzeb klientów, a rozwój tej nowej linii Maxio jest tego dobrym przykładem: zidentyfikowaliśmy ostrą konkurencję w sektorze rafii, która doprowadziła firmy do konkurowania na rynku. Na podstawie cen, dzięki zastosowaniu żywicy, którą teraz wprowadzamy, będą mogli zmniejszyć swoje koszty operacyjne i ceny swoich dużych worków, zwiększając moce produkcyjne i zużywając mniej energii ", powiedziała Carolina Bulhões, lider aplikacji w Braskem.
Rozwój produktów tworzących linię Maxio to coś, co jest zgodne z zobowiązaniem Braskem do promowania zrównoważonego rozwoju w łańcuchu tworzyw sztucznych. W listopadzie 2018 roku, firma określiła szereg globalnych inicjatyw mających na celu ożywienie gospodarki o obiegu zamkniętym, w tym współpracę z klientami w zakresie projektowania nowych produktów w celu rozszerzenia i ułatwienia recyklingu i ponownego użycia opakowań z tworzyw sztucznych, zwłaszcza tych przeznaczonych do jednorazowego użytku.
Dzięki staraniom firmy Braskem, firma Propex zwiększyła zdolności produkcyjne o 20%. Propex, firma z branży tekstylnej, pionierska w produkcji laminowanych tkanin oraz zajmująca się głównie produkcją big-bagów, odnotowała wzrost wydajności o około 20%. Według inżyniera firmy, Patricka Camargo, celem było osiągnięcie większej prędkości maszyn wytłaczających bez powodowania, że silniki osiągały swoje granice operacyjne, a tworzywo DP213A przedstawiona przez Braskema okazało się najlepszym rozwiązaniem.
"Ciągłe dążenie Braskem do rozwiązań poprawiających efektywność naszych klientów zapewniło nam świetne wyniki, zwiększyliśmy produkcję bez zużywania energii, ochroniliśmy nasze maszyn oraz utrzymaliśmy jakość naszych produktów" - twierdzi dyrektor wykonawczy. /Źródło: Omnexus/