Ostatnie dziesięciolecie to okres intensywnego rozwoju wielu technologii. Zarówno takich z którymi mamy do czynienia w życiu codziennym (np. wszechobecne urządzenia elektroniczne, Internet), ale również tych związanych z konkretnymi sektorami przemysłu. Między innymi dynamiczny rozwój zauważalny jest także w konstrukcjach form wtryskowych. Rozwój ten wynika w dużej mierze nie tylko ze wzrostu konsumpcji (co wpływa choćby na ciągle zwiększające się krotności form), ale także ze względu na coraz większe wymagania stawiane wypraskom. Zarówno techniczne, kiedy przejmują one rolę elementów wykonywanych wcześniej z materiałów powszechnie uważanych za bardziej wytrzymałe, np.: metali, czy też estetycznych kiedy zastępują materiały o dużych walorach estetycznych, np. szkło, drewno.
Wymagania stawiane formom wtryskowym tworzonym do produkcji wyprasek o wysokich wymaganiach technicznych w naturalny sposób przenoszą się na systemy GK. Wiąże się to ze skomplikowaniem procesu doboru systemu, gdzie nieodzowne są programy symulacyjne, jak i stosowaniem coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań technicznych, systemy zamykane igłowo z różnymi rodzajami napędów iglic, przenoszenie punktów wtrysku w konkretne obszary wyprasek, rozwiązania stabilizujące i monitorujące proces wtrysku, a jednocześnie nadzorujące pracę systemu GK, rozwiązania przyspieszające zmianę kolorów. Wszystko po to, aby stworzyć wysokiej jakości wypraskę.
Tegoroczna prezentacja opowie o doświadczeniach firm Wadim Plast, PSG, Simcon i Priamus w doborze systemów GK i technologii wspomagających pracę systemów.
Michał KURLETO
WADIM Plast Narojek Sp.J.
05-816 Michałowice
ul. Graniczna 10, Reguły
T. +48 22 7233812
F. +48 22 7235201
M. +48 609 709031
E.
http://www.wadim.com.pl
Brak Zgody Autora Na Udostępnienie Prezentacji - Proszę Kontsktować Się Indywidualnie