Grupa produkująca płyty warstwowe EconCore osiągnęła porozumienie z DuPont Performance Materials w sprawie wykorzystywania jego materiałów termoplastycznych i kompozytów w swoich produktach.
Belgijska firma EconCore zapowiedziała, że będzie korzystać z szerokiej gamy dostępnych polimerów firmy DuPont dla ultralekkich rdzeni w płytach warstwowych, które "mogą być dostrojone do potrzeb klientów". Poliamid Zytel oraz tworzywo jonomerowe SURLYN były już stosowane, w celu utworzenia odpornych na wysoką temperaturę rdzeni o strukturze plastra miodu, które są również wytrzymałe i sprężyste.
Rdzenie o strukturze plastra miodu wykorzystywane są do powłok zewnętrznych (skór) wykonanych z termoplastycznego kompozytu Vizilon, arkusza firmy DuPont wzmocnionego ciągłym włóknem kompozytowym i opartym na matrycy poliamidowej o wysokiej odporności na temperaturę, stabilizowanej termicznie.
"W różnych konfiguracjach, rdzenie o strukturze plastra miodu znajdują sprzymierzeńca w wyborze do zmaksymalizowania sztywności i wytrzymałości przy minimalnej wadze, o wymiarach nigdy nie osiąganych wcześniej" poinformował EconCore.
"My również analizujemy wytwarzanie paneli o strukturze plastra miodu z różnych materiałów, przy użyciu ciągłego procesu EconCore, w połączeniu ze specjalnymi wysokotemperaturowymi klejami termoplastycznymi, takimi jak DuPont Elvamide, oferując szerszy zakres możliwych zastosowań kombinacji powłoka-rdzeń", powiedział Fabrice Giaume, lider programu technicznego dla termoplastycznego kompozytu DuPont Vizilon w centrum technicznym DuPont Europa w Genewie, w Szwajcarii.
EconCore i DuPont kierują się w stronę segmentów transportu, budownictwa, wypoczynku i energii w celu stosowania paneli o strukturze plastra miodu. /Źródło: EPN/