Nowy film promocyjny „Czysty gaz z odpadów” stworzony przez BASF przybliża tematykę biogazów i ich roli jako głównego źródła energii. W 4-minutowym klipie przedstawiono rosnące znaczenie biogazów oraz wkład firmy BASF w rozwój wydajnego ich wykorzystania. Jako przykład zaprezentowano firmę Verbio AG, czołowego producenta biopaliw w Niemczech, z siedzibą w Lipsku – klienta firmy BASF.
Biogaz otrzymywany jest w procesie fermentacji najbardziej zróżnicowanych surowców, takich jak śmieci, rośliny lub odpady ściekowe. W zależności od materiału wyjściowego, wygenerowana mieszanka gazu zawiera tylko od 50 do 70 procent użytecznego metanu. Reszta to gazy takie jak dwutlenek węgla (CO2) i siarkowodór (H2S), mogą one powodować bardzo szybką korozję. Zatem gaz musi być oczyszczony zanim zostanie wprowadzony do sieci gazu ziemnego. Firma BASF oferuje nowy sposób oczyszczania gazu, który wykorzystywany jest przez firmę Verbio z dużym powodzeniem.
Proces ten pozwala przechwycić CO2 i H2S bez znaczącej utraty metanu. Podstawą tego procesu jest oczyszczający środek chemiczny, który sprzedawany jest przez firmę BASF pod nazwą Oase ® Green. Jest to sposób o wiele trwalszy niż w przypadku innych produktów, a przetwarzanie może odbywać się w znacznie niższych temperaturach. Proces pozwala także na uproszczenie instalacji produkcyjnej, co również przyczynia się do obniżenia kosztów.
Dzięki ponad 40-letniemu doświadczeniu firma BASF, prócz przetwarzania biogazów, oferuje również wydajne rozwiązania dla przetwórstwa innych gazów, takich jak gaz ziemny i gaz syntezowy. Ponad 300 zakładów na całym świecie korzysta właśnie z tych rozwiązań. Pod marką Oase firma BASF sprzedaje swoje rozwiązania technologiczne, produkty chemiczne oraz usługi techniczne w zakresie przetwórstwa gazów.
O Oddziale Półproduktów firmy BASF
Oddział Półproduktów Grupy BASF opracowuje, produkuje oraz sprzedaje gamę ponad 600 produktów pośrednich na całym świecie. Do najważniejszych grup produktów tej jednostki należą: aminy, diole, polialkohole, kwasy i substancje specjalne. Wśród innych zastosowań, półprodukty wykorzystywane są jako materiały wyjściowe do lakierów, tworzyw sztucznych, wyrobów farmaceutycznych, włókien tekstylnych, detergentów i środków ochrony roślin. Innowacyjne produkty pośrednie firmy BASF pomagają poprawić właściwości produktów końcowych oraz wydajność procesów produkcyjnych. Wszystkie zakłady produkcyjne oddziału w Europie, Azji oraz obu Amerykach posiadają certyfikat ISO 9001:2000. Na całym świecie 2,630 pracowników oddziału wygenerowało sprzedaż na rzecz osób trzecich na poziomie około € 2,5 miliardów w 2010 roku. Więcej informacji pod adresem www.basf.de/intermediates.
Informacja dla redaktorów:
http://www.intermediates.basf.com/chemicals/news-and-publications/videos
http://www.intermediates.basf.com/chemicals/web/gas-treatment/en/
Więcej informacji pod adresem: www.oase.basf.com
BASF w Polsce
Przedstawicielstwo firmy BASF w Polsce otwarto w 1992 r. Obecnie firma zatrudnia w kraju około 280 pracowników, a w 2011 r. jej obroty w Polsce wyniosły 685 milionów euro. Na rynku polskim BASF sprzedaje chemikalia, tworzywa sztuczne, środki ochrony roślin, lakiery oraz produkty chemii budowlanej. W Polsce działają trzy zakłady produkcyjne firmy BASF: dwa w Śremie w pobliżu Poznania (systemy poliuretanowe, produkty chemii budowlanej) i jeden w Myślenicach w pobliżu Krakowa (domieszki do betonu). Firma BASF dużo inwestuje w działalność związaną ze społeczną odpowiedzialnością biznesu. W 2011 r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie otwarto laboratorium chemiczne, którego BASF jest wyłącznym partnerem. Co roku odwiedza je około 10 000 dzieci (głównie klasy szkolne). W 2012 r. firma BASF prowadzi w polskich mediach kampanię wizerunkową pod hasłem: „Tworzymy chemię, która łączy”. Więcej informacji na www.basf.pl.
O BASF
BASF - The Chemical Company jest wiodącą firmą chemiczną na świecie. Firma BASF oferuje szeroki asortyment produktów: od chemikaliów przemysłowych, tworzyw sztucznych i środków ochrony roślin po ropę naftową i gaz. Łączymy sukces gospodarczy ze społeczną odpowiedzialnością biznesu i ochroną środowiska. Dzięki osiągnięciom naukowym i innowacjom w niemal wszystkich gałęziach przemysłu, dajemy naszym klientom możliwość zaspokojenia aktualnych i przyszłych potrzeb społecznych. Nasze produkty i rozwiązania systemowe przyczyniają się do ochrony zasobów naturalnych, zapewnienia zdrowej żywności i poprawy jakości życia. To podsumowanie podkreśla cel naszej firmy: tworzymy chemię dla zrównoważonej przyszłości. W roku 2011 BASF odnotował sprzedaż na poziomie około 73,5 miliardów € i pod koniec roku zatrudniał ponad 111,000 pracowników. Akcje BASF notowane są na giełdach papierów wartościowych we Frankfurcie (BAS), Londynie (BFA) i Zurychu (AN). Więcej informacji na temat firmy BASF można znaleźć na stronie internetowej www.basf.com