Newsletter

Podaj swój adres e-mail

Ankiety

Poleć znajomemu drukuj drukuj

Świat Tworzyw

30.09
2024

Elastomery Termoplastyczne KRAIBURG TPE Przewodzące Ciepło

Popyt na tworzywa sztuczne, które można zintegrować z już istniejącymi kombinacjami materiałów w celu uzyskania wysoce skutecznego systemu zarządzania temperaturą, wzrósł skokowo w ostatnich latach. Powodem tego jest rosnący popyt na baterie i systemy ładowania na rynku, które są głównie stosowane w różnych urządzeniach elektrycznych sterowanych akumulatorowo lub w całym zakresie e-mobilności. KRAIBURG TPE wprowadził na rynek przewodzące ciepło elastomery termoplastyczne TPE do tych zastosowań, które w dużym stopniu spełniają rosnące wymagania dla akumulatorów.

– Oprócz wymagań dotyczących gęstości mocy tak wysokiej, jak to możliwe, przy tej samej wielkości przestrzeni instalacyjnej i minimalnych czasach ładowania, trwałość jest jednym z czynników jakościowych, które decydują o zakupie. W tym kontekście inteligentnie zaprojektowany system zarządzania termicznego, który zapewnia, że wysokie temperatury generowane w akumulatorze podczas procesu ładowania są szybko i nieprzerwanie odprowadzane na zewnątrz, jest niezbędnym warunkiem wstępnym optymalizacji trwałości, ponieważ akumulator traci swoją jakość, gdy jest wystawiony na działanie wysokiej temperatury.

KRAIBURG TPE ostatnio zainwestował więcej w rozwój materiałów o wyraźnym przewodnictwie cieplnym, aby zagwarantować akumulatorom możliwie najdłuższą żywotność. W porównaniu z istniejącymi przewodnikami cieplnymi, nowe TPE zapewniają zaletę znacznie wyższej stabilności funkcjonalnej i przestrzennej podczas montażu modułu.

„Oprócz zapewnienia optymalnego transferu ciepła, nasi klienci korzystają również z zalet aplikacyjnych formowania wtryskowego tworzyw termoplastycznych” — dodaje Annika Alke, członek zespołu ds. rozwoju w KRAIBURG TPE. „Szczególnie gdy wymagane są duże ilości, dwuskładnikowe twardo-miękkie komponenty kompozytowe wykonane z TPE i PA mogą wykorzystać swoje mocne strony dzięki wysokiej przewodności cieplnej”.

Inną zaletą nowo opracowanych termicznie przewodzących TPE jest ich wyjątkowa „jakość i estetyka powierzchni oraz dotyk” (soft touch). Cechy szczególnie warte podkreślenia równomiernie „sucha” powierzchnia i brak takich materiałów jak polichlorek winylu czy silikon. Różnica temperatur między temperaturą otoczenia a temperaturą ciała jest zazwyczaj wystarczająca, aby wywołać efekt chłodzenia skóry, gdy użytkownik wchodzi w kontakt z materiałem.

KRAIBURG TPE nawiązał współpracę z LEHVOSS Group, firmą partnerską, aby móc określić ogólną wydajność nowych TPE w różnych zastosowaniach, sprawdzając odpowiednie właściwości i parametry wydajności dla każdego przypadku. W ramach wspólnie przeprowadzonych testów nowo opracowane TPE zostały połączone z przewodzącymi ciepło i zoptymalizowanymi pod kątem przyczepności materiałami poliamidowymi firmy LEHVOSS. Celem było określenie właściwości przyczepności różnych kombinacji materiałów poprzez przeprowadzenie różnych testów, przy jednoczesnym opracowaniu optymalnych parametrów przetwarzania, aby ostatecznie wprowadzić wysoce wydajne rozwiązanie. Wyniki, które LEHVOSS i KRAIBURG TPE były w stanie osiągnąć, potwierdzają w wysokim stopniu przydatność nowych materiałów, szczególnie do zastosowań w kompozytach wieloskładnikowych.

lista aktualności
Serwis współfinansowany ze środków UE w ramach działania 8.1.
Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej 8. osi priorytetowej Społeczeństwo informacyjne - zwiększenie innowacyjności gospodarki programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007 - 2013
genplast
genplast
genplast
Dotacje Na Innowacje | Inwestujemy w Waszą Przyszłość
  • Genplast Sp. z o.o.
  • 35-328 Rzeszów, ul. Miodowa 24
  • NIP 8133616655
  • REGON 180548729
  • KRS 0000352658
  • Tel. +48 17 8611890
  • FAX +48 17 7173533
  • e-mail:
Copyright © 2010 Genplast.pl
realizacja: Ideo Powered by: CMS Edito