Firma badawcza BCC Research w swoim nowym raporcie Global Marketsand Technologies for Bioplastics (Globalne Rynki i Technologie Biotworzyw), prognozuje globalny wzrost wielkości rynku biotworzyw do prawie 6 mld ton w roku 2019, przy skumulowanej rocznej stopie wzrostu (CAGR) w okresie pięcioletnim na poziomie 32,7%. W regionie Azji, który jest drugim pod względem udziału w rynku po obu Amerykach, przewidywany jest wzrost do znaczącego poziomu 32,2% (CAGR).
W ciąguostatnich pięciu lat, wsparcie od potężnych firm takich jak Coca-Cola, H.J. Heinz, Ford, AT&T oraz Toyota dodało prawdziwego wiatru w żagle przemysłowi biotworzyw. Rynek ten znacznie się rozwinął, wskutekstarań mających na celu zmniejszenia uzależnienia od ropy naftowej jako surowca, zachęcany zmiennością cen i kwestiami ochrony środowiska, w tym zrównoważonego rozwoju i globalnych zmian klimatu.
Obie Ameryki, zdecydowanie dominujące na obszarze całego rynku biotworzyw, oczekują, że osiągną 3,3 mld ton pod względem wielkości rynku do 2019 roku, odnotowując CAGR na poziomie 36,9%.Tymczasem rząd chiński zarzucił wsparcie rozwoju rolnictwa na rzecz wsparcia takich dziedzin jak biotworzywa, jako sposób na podtrzymanie stabilności gospodarczej w swoich wiejskich regionach, a także na rozwiązanie swoich własnych niecierpiących zwłoki problemów środowiskowych. W rezultacie, Azja, drugi co do wielkości rynek, spodziewa się wzrostu do 1,3 mld ton w 2019 roku. Tajlandia i Brazylia są również wschodzącymi potęgami w produkcji biotworzyw.
"Przed biotworzywami wciąż stoją poważne wyzwania, obejmujące koszty, właściwości materiałowe i bezwładność projektowania. Ponadto, uprawy roślin z przeznaczeniem na tworzywa powodują ogromne przekształcenia gruntów, wpływają na ceny żywności i wykorzystują znaczne ilości nawozów, które mogą zanieczyszczać drogi wodne, takie jak rzeka Missisipi",powiedział Jason Chen, analityk rynku tworzyw sztucznych BCC Research.
Raport Global Marketsand Technologies for Bioplastics zawiera przeglądglobalnego rynku biotworzyw i związanych z nimi technologii. Zawiera także analizę globalnych trendów rynkowych, na podstawie danych z 2012 i 2013 roku, oraz szacunki dla 2014 roku, jak również prognozy CAGR do 2019 roku oraz profile najważniejszych firm w branży. Raport koncentruje się na biotworzywach zamiast tworzywach sztucznych ulegających biodegradacji. Biotworzywa, zwykle pochodzą ze źródeł odnawialnych, takich jak rośliny uprawne, biomasa lub glony. W przypadku biodegradowalnych (określanych także jako nadających się na kompost) tworzyw sztucznych, centrum zainteresowania obejmuje zakończenie eksploatacji lub utylizację. BCC Research określa całkowicie biodegradowalny polimer jako polimer, który jest całkowicie przekształcany przez mikroorganizmy do dwutlenku węgla, wody i humus (próchnica). Niektóre, ale nie wszystkie biotworzywa są również biodegradowalne.
BCC Research jest jedną z wiodących firm badawczych zajmujących się zmianami napędzanymi przez naukę i technikę. Jej zasięg badań rynku zapewnia szczegółowe prognozy wielkości rynku, uwzględniające najważniejsze wydarzenia gospodarcze, naukowe i technologiczne w przemyśle, branży farmaceutycznej i organizacjach najnowocześniejszych technologii. /Źródło: Omnexus/